ניצחתם? הפסדתם? איך זה מרגיש?

שתפו את המאמר

עונת המשחקים החלה וכמו בכל משחק, יש קבוצה שמפסידה ויש קבוצה שמנצחת. "המנצחים תמיד שמחים ומאושרים

והמפסידים תמיד בדאון".

האמנם?

מה אם אני אתאר לכם מצב שבו המנצחים לא שמחים והמפסידים לא בדאון? איך יכול להיות מצב כזה? הרי שתי האפשרויות מופרכות…על פניו.

בואו נסתכל רגע על קבוצת המנצחים. האם כל הילדים בקבוצה מרגישים שניצחו? ממש לא! תלכו אחד אחד, בקבוצה המנצחת ותשאלו אותם אם הם מאושרים.

תופתעו מהתשובות. יש שחקנים שלא היו להם בכלל דקות משחק, או שהיו להם דקות משחק מועטות או שכבר כשכן שיחקו, אלה שגרמו לנצחון!!- הם הרגישו שזה יום לא טוב עבורם. אז הם מאוכזבים. מעצמם. אז נכון שהקבוצה ניצחה, יש חיוך של נצחון, והיו גם שאגות על המגרש

אבל האם כל השחקנים בקבוצה המנצחת חוזרים הביתה מאושרים?

והמפסידים, אלו שהפסידו עכשיו על קוצו של יוד או אלו שהפסידו עשרות נקודות האם כולם חוזרים הביתה מבואסים באותה מידה? נכון, התשובה שלילית גם כאן.  

ואיך זה קורה? איך יכול להיות מצב של ילד שהקבוצה שלו הפסידה והוא במצב רוח טוב? מה, הוא ננורמלי??  כן, הוא בסדר גמור. אני יודע בודאות.

כי מה באמת חשוב כשמפסידים או מנצחים?

יש דבר אחד, ממש ממש חשוב, שלא קיים אצל הרבה מאד שחקנים ושחקניות. אין להם יכולת להכיל או לאזן. היכולת המנטלית של הילד להכיל את המצב להגיע לכל אחד מהמצבים האלה ועוד רבים אחרים, ולדעת להתנהל בהם כך שזה לא ישפיע על השחקן בצורה קיצונית ויותר מזה, כדי שידע איך להפיק לקחים להמשך ואיך לצמוח מכל מצב ומצב- היא הדבר החשוב באמת.

וכן, על זה אנחנו (גם) עובדים בBC.

מעניין אתכם לשמוע פרטים נוספים על מחנה כדורסל? לחץ כאן >>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

המדריך "להיות השחקן הכי מקצועי שאתה יכול!"

לקבלת החוברת הזינו כתובת מייל

choose to be your best