איך מתחילים בהגשמה של חלום?

שתפו את המאמר

באיזה גיל זה מתחיל, ומה צריך שיהיה לכל ילד וילדה כדי שזה יקרה?​​

אנחנו סוגרים את השנה חזק עם חודש דצמבר בו היו מלא פעילויות, ביניהן פעילות חנוכה בישראל ומחנה מיאמי במהלך החג. לסיכום השנה בחרתי לספר לכם על המחנה שהיה בארה"ב שכלל גם אימוני כדורסל עם מאמנים הטובים בעולם, גם הרצאות וטיולים, וגם שיחות קבוצתיות ואישיות כחלק מובנה מההתנהלות במחנה.

בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות בו הילדים רואים ממרחק 0 את Wyane Elington מהMIAMI HEATS ולוחצים לו את היד במהלך ההכנה למשחק, זה מקום מצוין לשאול אותם את השאלה: "מה החלום שלך?" מדובר בשחקנים  שחקניות בני 13-16, שכתשובה לשאלה הם ענו פה אחד: להיות שחקן בNBA (או WNBA הצטרפו השנה למחנה 2 שחקניות :-)).

דבר אחד הפריע לי באותם רגעים –  כל אחד מהם ידע לתת את התשובה "הנכונה", אבל הם היו נבוכים, לא מאמינים, רחוקים ממימוש פוטנציאל, פשוט איבדו את התקווה. ואני, בחור פרקטי בסך הכל, ניסיתי מיד לברר,

איך הם מתאמנים לבד? מה הם עושים אחרת מכולם? האם יש להם תכנית עבודה מסודרת? ניסיתי להבין האם הם מכירים את היתרונות והחסרונות היחסיים שלהם? מהי תמונת הניצחון עבורם? מה המטרות והיעדים שלהם לטווח הקצר? מה מייחד אותם?

מהר מאוד התברר שכמו שחשבתי – פשוט אין להם תכנית עבודה. הם חולמים להיות גדולים כמו ילדים קטניםוזה פשוט לא יכול לעבוד. כי באופן טבעי, חלום מבוטא ברמה הכי בסיסית כמשהו שאני "רוצה", ותו לא. זה הכי קל ונוח הרי, לכולנו, לומר ש"בא לי". אבל לרב אין מחשבה על מה אני עושה כדי להגשים את זה, אין מחשבה על כמה אני באמת מאמין במימוש החלום הזה או איך אני מבדל את עצמי מכל האחרים שאומרים בדיוק אותו דבר, שלא לומר על איך אני יוצר הזדמנויות כדי לממש את החלומות שלי.

לרב בני האדם, אין אסטרטגיה איך להגיע לאן שהם רוצים, אין מי שיעזור להם לייצר אותה, ואם נחשוב על זה רגע- איפה לומדים את זה בכלל? הרי רובנו, המבוגרים, לא ממש יודעים איך לנהל תהליך של הגשמת חלומות עבור עצמנו, אז איך נדע לכוון את הילדים להתמקד במטרה מול החברים והמערכת שסביבם שבטוחה שהם "סתם אומרים"…? שהרי אתם כהורים רוצים לייצר את כל אלה עבור הילדים, אז איך אנחנו מעודדים אותם להתמודד ולהתעקש על דרכם כדי לממש את החלום?

במסגרת של BC אנחנו מתעקשים לדבר על הכל ולא רק לתת בראש אימוני כדורסל עם המאמנים הטובים בעולם. חשוב לנו להראות גם את הכיף שבדרך תוך שילוב של ערכים והעצמה אישית, כי זה לא ספיק לומר "בא לי" או לסמוך על זה שמישהו אחר (אמא? אבא? חברים?) יעשו בשבילי. בכל המחנות שלנו אנחנו מלמדים מנהיגות דרך הרגליים, בין אם מדובר במסגרת של אימון ממוקד בסופ"ש, של מחנה במהלך חופש מבי"ס, מחנה סגור עם לינה של כמה ימים, או מחנה כדורסל שלא מן העולם הזה במדינה זרה בה אין לילדים אפשרות להסתדר אם לא יתמודדו גם כשמאתגר. לכן לראות את החבר'ה נפתחים ומתמודדים ומתגברים ברמה של שעה אחרי שעה ועושים דברים שלא עשו קודם מול מציאות שראו כנראה רק על המסכים הקטנים– זה מייצר עבורם הצלחה מיידית ותחושה של מסוגלות ומראה להם את הבסיס להגשים את החלום.

כל חלום שבעולם! עם המחשבה הזאת אנחנו לקראת סיום של השנה ופתיחת שבוע חדש. ומה אתכם? איך אתם מתכננים להגשים את החלום לקראת בואה של השנה החדשה? אשמח כתמיד לשמוע מכם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

המדריך "להיות השחקן הכי מקצועי שאתה יכול!"

לקבלת החוברת הזינו כתובת מייל

choose to be your best